Enzimatik Lipoliz (Bölgesel İncelme) - Dr Gülfer İNCİ - İstanbul

Lipoliz nedir?

Lipoliz PPC (fOSFOTİDİLCOLİN) kullanılarak yağ hücrelerinin parçalanması ve yağların dışarı çıkmasını sağlayarak sistemik dolaşıma katılıp idrarla  vücuttan uzaklaşmasını sağlayan uygulamanın genel adıdır.. Parçalanan yağ asitleri  lenfatik sistem tarafından böbrek ve karaciğere taşınarak vücuttan atılır. Enzimatik lipolizde temel kullanılan etken maddeler fosfotidilkolin, L-carnitinedir, kolajenazdır.

 

Lipoliz nasıl uygulanır?

Lipoliz tekniğinde 13 mm  çok ince bir iğne ile cilt bölgesi geçilerek yaklaşık 6-8 mm  derinlikteki yağ dokuya direk enjeksiyon yöntemiyle  uygulama yapılır.

Enzimatik lipoliz ile kilo verilebilir mi? Hangi bölgelere uygulanır.?

Enzimatik lipolizde temel amaç zayıflatmak değil bölgesel olarak yağ birikiminin yoğunlaştığı alanları inceltmek ve kişiyi daha fit bir görünüme kavuşturmaktır.Tabi dolaylı olarakta kişinin yağ dokudan kaybı olduğundan kilo vermeside sağlanmış olmaktadır. En sık uygulama bölgeleri bayanlarda  karın, mide, basen, bacak ve diz içleri, üst kol, omuz arkası, sırt ve bel erkeklerde ise karın,bel çevresi ve erkek meme büyümesinde (jinekomasti) uygulanabilir.

Uygulama sıklığı nedir?

Uygulama sıklığı kesinlikle kişinin beklentisiyle doğru orantılıdır.Bazen tek seans yeterli olurken bazen 6-8 seans kişileri istedikleri görünüme kavuşturmak için gereklidir.Uygulamalar 14 gün arayla yapılmalıdır.. 

İşlem sonrası yapılması gerekenler?

Tabiki diyet ve beslenmeye dikkat edilmesi günlük düzenli yürüyüşler yapılması bol sıvı tüketilmesi işlemin maksimum verimli olması adına önem arzetmektedir.

Lipoliz uygulanabilen bölgeler;

-Karın çevresi

-Kollar ve bacaklar

-Selülit

-Erkeklerde meme büyüklüğü(Jinekomasti)

-Göbek 

-Diz kenarları

-Gıdı bölgesi

-Yanak inceltme

Bize Ulaşın

Daha Fazla Bilgi Alın

Enzimatik Lipoliz ile ilgili bilgi almak için (0212) 660 5662 veya (+90) 545 412 4345 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.